Nabídka Znojemských specialit

marmelady-znojmoZde nabízíme vybrané druhy znojemských zavařenin od firmy Bouda.

Rodinná firma Bouda navazuje na tradici domácího zavařování a zpracovává pro Vás ty nejlepší suroviny z vlastní zahrady.

Nabídka je platná od 1.10.2014, všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Znojemské okurky
28,- Kč / 100g

Znojemské okurky
63,- Kč / 300g

Tradiční křupavé sladkokyselé znojemské okurky s nálevem podle staré rodinné receptury. Okurky pochází z obce Tasovice ležící několik kilometrů od Znojma. Tato oblast patří pro pěstování okurek k těm nejlepším, a proto se zde pěstují již několik století. Pro výrobu láku byl použit tradiční jemný hoblinkový ocet s přírodního lihu, který má jemnější chuť nežli běžný ocet. Ke konzervaci okurek nebyla použita umělá sladidla ani chemické konzervanty.

Okurky jsou vhodné nejen k okamžité konzumaci, ale i k přípravě znojemského guláše, znojemské roštěné, bramborového salátu (jihomoravsko-rakouského), pomazánek a dalších nejen znojemských specialit.

Meruňkový džem
76,- Kč / 285g

Džem je uvařen podle tradiční domácí receptury. Reduktivní metoda bez použití konzervantů zachovává jeho přirozenou oranžovou barvu. Meruňky jsou z vlastní zahrady ve Znojmě, tvoří je směs různých odrůd např. Velkopavlovická, Ananaska a další staré odrůdy. Nejstarší stromy pochází z roku 1924, kdy je vysadila prababička. Ostatní stromy byly vysázeny v 60-80 letech 20. století Otto Boudou st. Všechny plody pro jam jsou ihned po sklizení přebrány, ručně rozkrájeny a zpracovány. Je vždy použito jen to nejlepší z úrody. Různorodost meruňkových odrůd a metoda zpracování vytváří džem chuťově i aromaticky výrazný a zajímavý.

Broskvový džem
76,- Kč / 285g

Džem je uvařen podle tradiční domácí receptury reduktivní metodou bez použití konzervantů. Plody broskví byly pěstovány v režimu integrované produkce v nedalekých Těšeticích. Sladké, dobře vyzrálé broskve měly tmavočervenou barvu se žlutou dužinou. Barva slupky se promítla i do barvy jamu.
Džem je určen pro milovníky sladších marmelád.

Višňový džem
87,- Kč / 285g

Pro výrobu džemu byly použity nejkvalitnější višně maďarských odrůd, které činí džem výrazný, kořenitý s až perníkovou příchutí. Tyto aspekty se projevují i ve vůni, aniž by bylo použito koření. Džem má tmavofialovou až hnědou barvu. Struktura džemu s jemnými kousky ovoce je dána ručním zpracováním. Višně byly pěstovány v režimu integrované produkce v sadech v nedalekých Těšeticích.
Džem je určen pro milovníky zajímavých višňových chutí.

Švestkový džem
76,- Kč / 285g

Džem je uvařen podle tradiční domácí receptury jen s přidáním cukru, reduktivní metodou a bez použití konzervantů.Švestky použité pro džem pochází ze znojemského údolí potoka Leska, kde jsou pro ně velmi vhodné podmínky a byly zde pěstovány velmi šetrně a ekologicky. To se projevuje v chuti a vůni džemu. Nádherné velké švestky byly ručně zpracovány a džem si zachoval i určitou strukturu použitého ovoce.
Džem se velmi dobře snoubí s tvarohem ve štrúdlu z listového těsta.

Špendlíkový džem
76,- Kč / 285g

Špendlíky pochází z divoké přírody Národního parku Podyjí v katastru obce Popice. Daná oblast zaručuje jejich ekologický růst. Dobře vyzrálé žluté až žlutooranžové plody byly ručně zpracovány a džem si uchoval i jejich barvu. V chuti dominují typicky špendlíkové až citrusové tóny.
Džem je určen pro milovníky pikantních, kyselejších chutí. Výborně se hodí například na domácí perník.

Kdoulový džem
76,-Kč/285g

Kdoule byly natrhány v ekologické zahradě v obci Havraníky, ležící v katastru Národního parku Podyjí.Džem je ručně vyroben z velmi tvrdých zelenožlutých plodů podle tradiční domácí receptury bez použití konzervantů. Metoda zpracování zachovala všechny typické senzorické vlastnosti kdoulí.
Džem je určen pro milovníky palačinek a pro ty, co hledají nové zajímavé vůně a chutě.

Mišpulový džem
76,- Kč / 130g

Mišpule z velmi starého stromu byly námi sklízeny v plné vyzrálosti v sychravých  podzimních dnech. Pochází ze zahrady nacházející se v historické části města Znojma. Při jejich pěstování nebyly použity žádné cizorodé látky. Tradiční ruční metoda zpracování, bez použití chemické konzervace zachovala u jamu jeho přirozenou mišpulovou barevnost, chuť a vůni. Mišpule patří k typickým starým znojemským plodinám a jsou osobitou připomínkou „starých dobrých časů“.
Džem je určen pro milovníky zajímavých chutí hledající netradiční plodiny.

Černobezový džem
Vyprodáno

Plody černého bezu byly sbírány v divoké přírodě v katastru Národního parku Podyjí mezi obcemi Popice a Konice. To zaručuje i mimořádnou kvalitu plodin. Pracná ruční výroba jamu schválně zachovává bobule i s jejich jadérky, které po rozkousnutí připomínají oříšky. Pro zachování této struktury jam nebyl pasírován. Džem je vyroben jen z černého bezu a není ničím nastavován např. jablky.
Džem je určen pro milovníky plodů divoké přírody.

Šípkový džem
87,-Kč/130g

Džem je vyroben z dobře vyzrálých plodů šípkových keřů, které byly ručně sbírány na území Národního parku Podyjí v obci Popice. Má pikantní chuť, výraznou vůni a barvu.
Džembje výborný na mazání čerstvého pečiva nebo k ochucení bílého jogurtu. Znamenitý je též pro přípravu šípkových omáček a šípkové polévky.
Není vhodný pro nejmenší děti a některé typy alergiků.

Džemy z vinných hroznů
63,- Kč / 130g

Hrozny vypěstované v režimu integrované produkce pochází od špičkového místního producenta vinné révy. Byly námi osobně ručně sklízeny ve vinicích a poté ihned ručně zpracovány. Při výrobě jamu byl kladen velký důraz na zachování všech senzorických vlastností a odrůdovosti. Byla zvolena asi pracně nejsložitější, zato jediná metoda splňující tyto požadavky a umožňující z hroznů absorbovat do jamu všechnu jejich příjemnou vůni, chuť a barvu.
Džemy z hroznů vinné révy jsou vhodné nejen do palačinek, ale především pro ty, co se zajímají o netradiční zpracování plodin, víno a vinařskou kulturu.

Muškát moravský džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Dyjákovičky
Viniční trať: Šác

Tramín červený džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Dyjákovičky
Viniční trať: U sklepů

Pinot Gris džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Chvalovice
Viniční trať: Dívčí hora

Ryzlink rýnský džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Dyjákovičky
Viniční trať: U sklepů

Sauvignon džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Dyjákovičky
Viniční trať: U sklepů

Veltlínské zelené džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Vrbovec
Viniční trať: Slunný vrch

Zweigetltrebe džem

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: znojemská
Vinařská obec: Chvalovice
Viniční trať: Dívčí hora

Morušový džem
Vyprodáno

Džem je uvařen ze směsi černých a bílých moruší s převahou černých, které jej i obarvily do velmi tmavé barvy. V džemu byla zachována jemná jadérka s příjemnou oříškovou chutí a obsahem řady zdraví prospěšných látek. Sladkost džemu je dána především vyzrálostí morušových plodů. Džem je určen pro milovníky zajímavých a netradičních chutí.

Květ černého bezu- želé
58,- Kč / 130g

Velmi aromatické želé, vonící a chutnající se všemi nuancemi, jak jsme jej na jaře utrhli v okolí vinařské obce Šatov. 
Želé je vhodné nejen k namazání na čerstvé pečivo jako džem, ale především jako zajímavá příchuť bílých jogurtů.

Rybízový džem s červeným vínem
Vyprodáno

Pro džem byly na naší zahradě vybrány vyzrálé plody rybízu a ručně obrány. Jako nejvhodnějšího partnera pro naši odrůdu rybízu jsme vybrali z několika odrůd vín Pinot Noir 2007 in Feldern z vinařství Weingut Hofbauer z nedalekého rakouského Unterretzbachu. Ten se dokonale snoubil s chutí rybízu a rozšířil jej o další rozměr chutě skvělého vína. Džem je určen nejen pro mlsání, ale i jako doplněk k sýrům.

Broskvový džem se švýcarskou čokoládou
Vyprodáno

Džem byl vyroben tradiční reduktivní metodou z krásně vyzrálých broskví z Těšetic. Jejich sladká broskvová chuť byla doplněna kvalitní švýcarskou čokoládou Lindt. Ta podtrhla a zvýraznila chuť broskví a připojila lahodnou čokoládovou dochuť. Džem je určen pro milovníky čokolády, ovoce v čokoládě a nevšedních chutí.

Angreštový džem
Vyprodáno

Čerstvě sesbírané červenozelené plody angreštu (okrouzlí) daly barvu i džemu, který je jemně červeno nafialovělý. Jeho chuť je sladko kyselkavá a pikantní. Džem doporučujeme příznivcům výrazných kyselkavých chutí.

Třešňový džem
87,- Kč / 285g

Typickou vůni a chuť třešní dala džemu odrůda srdcovka. Vyzrálé plody zbarvily džem do tmavočervena a jejich kousky tvoří jeho výraznou strukturu. Džem je určen pro milovníky tradičních ovocných chutí. Skvělý je též jako náplň ovocných dortů a pro přípravu zmrzlinových pohárů.

Jahodový džem
76,- Kč / 285g

Krásné zdravé a vyzrálé jahody jsme posbírali na plantáži v nedalekých Božicích a hned zpracovali. To se projevilo v krásné vůni, červené barvě a chuti džemu, která je přirozeně jahodová a lahodná. Džem je příjemným snídaňovým společníkem, ale osvědčil se i jako nedílný doplněk vanilkové zmrzliny.

Okurková a la marmeláda
58,- Kč / 130g

Znojemská okurka je plodinou, která má mnohostranné uplatnění v gastronomii. Proto jsme připravili z této světoznámé delikatesy i „džem“- a la marmeládu. A la marmeláda má barvu tradičních sterilovaných znojemských okurek, je sladkokyselá, kořenitá a celkově pikantní. Různá tradiční okurková koření vytváří nevšední zážitek pro chuťové buňky a vyvolávají pocit jedinečné chuti. A la marmeláda je určena jako doplněk k sýrům a grilovanému masu a pro gurmety hledající nové nevšední chutě.

Sirup z květu černého bezu
76,- Kč / 0,7l

Sirup z jarního bezového květu a citronové šťávy. Ve spojení s vychlazenou perlivou vodou a limetkou vnikne lahodná a osvěžující limonáda, které nelze odolat a vybízí k dalším douškům. Vhodná je nejen pro parné letní dny, ale i pro další roční období.

Švestková povidla – doslazovaná
Vyprodáno

Tradiční šestková povidla vyráběná reduktivní metodou. Vyzrálé švestky z Těšetic byly vařeny za stálého míchání po dobu dvanácti hodin. Výsledná povidla mají typickou barvu, chuť a  vůni.  Pro zvýšení  lahodnosti byla velmi mírně doslazena. Jsou ideální do povidlových taštiček sypaných mákem, jako součást tvarohových koláčů a pikantních omáček.

 

Katalog je k dispozici ke stažení i ve formátu PDF